.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Track and Field LCMS All-Comers Meet

-A A +A

March 21
GIRLS RESULTS
 
Team Rankings - 12 Events Scored
2. LaRue County
 
100-Meter Dash
4. Kylah Massie, 15.4
5. Cindy Martinez, 15.4
8. Delaina White, 15.6  
11. Mary Adams, 15.7  
14. Jenna Hazelwood, 16.1  
22. Kanasia Weathers, 16.5  
27. McKenzie Uhl, 17.5  
30. Becca Miller, 18.0  
42. Bethany Blair, 28.5  
 
200-Meter Dash
2. Brooke Heibert, 32.4
3. Delaina White, 33.5
8. AnnClaire Gribbins, 34.9  
 
400-Meter Dash
2. Amanda Brewer, 1:15.1
3. Abby French, 1:15.8
4. Brooke Heibert, 1:16.4  
5. Natalie Mullins, 1:18.7  
 
800-Meter Run
1. Mariah Wiseman, 2:51.1
2. Kristina Durbin, 2:53.1
5. Harley Keller, 3:07.5
7. Clair Keller, 3:19.1  
 
1,600-Meter Run
3. Clair Keller, 6:43.0
6. Harley Keller, 7:03.0  
 
100-Meter Hurdles
1. Brooke Heibert, 22.7   
 
4x100 Meter Relay
1. LaRue County  A, 1:00.0
5. LaRue County B, 1:06.9  
6. LaRue County C, 1:09.3  
 
4x400-Meter Relay
1. LaRue A, 4:48.7
 
High Jump
5. AnnClaire Gribbins, 3-04.00
 
Long Jump
2. Kristina Durbin, 12-08.00
3. Courtni Price, 12-01.00
6. Kanasia Weathers, 11-03.00
11. Kylah Massie 10-03.00
17. Brooke Heibert, 9-08.00
30. Bethany Blair, 4-08.00
 
Shot Put
2. Harley Keller, 24-09.00
3. Yeridiana Delfin, 21-06.00
10. Brittany Grant, 11-02.00
11. Bethany Blair, 7-09.00
 
Discus Throw
4. Yeridiana Delfin, 37-01
 
BOYS RESULTS
100-Meter Dash
11. Dalton Fay, 16.0
12. Gabe Lafollette, 16.6  
13. Jared Lewis, 16.8  
14. Chanellor McLaughlin, 16.8  
17. Anthony Adkins, 17.3  
19. Danny Wyatt, 17.6  
22. Kevin Day, 18.0
23. Ethan Johnson, 20.8  
 
200-Meter Dash
5. Nick Gerwitz, 30.0
14. Anthony Adkins, 34.4
15. Chanellor McLaughlin, 35.2  
17. Gabe Lafollette, 36.2  
18. Kevin Day, 37.8  
19. Danny Wyatt, 38.3
20. Ethan Johnson, 38.5  
23. Jared Lewis, 40.4  
 
400-Meter Dash
2. Marquis Franklin, 1:02.1
3. Tommy Goodman, 1:02.9
4. Randy Young, 1:03.0  
 
800-Meter Run
5. Dylan West, 2:52.4
6. Colton Thompson, 2:54.4  
9. Russell Young, 3:17.3  
 
1,600-Meter Run
5. Dylan West, 6:21.0
6. Colton Thompson, 6:24.0  
7. Russell Young, 7:14.0  
 
100-Meter Hurdles
2. Randy Young, 17.3
3. Nick Gerwitz, 19.0
5. Isaac Johnson, 19.2  
 
4x100-Meter Relay
1. LaRue County A, 52.4
 
4x400-Meter Relay
1. LaRue County A, 4:18.1
 
High Jump
7. Shane King, 3-10.00
 
Long Jump
1. Tommy Goodman, 18-01.50
2. Marquis Franklin, 16-01.00
3. Randy Young, 15-06.00
5. Shane King, 14-00.00
10. Colton Thompson, 11-03.50
11. Russell Young, 11-03.00
 
Shot Put
2. Austin Hite, 30-10.00
4. Cole Holt, 19-09.00
 
Discus Throw
2. Austin Hite, 75-09
4. Cole Holt, 50-06
 
Team Rankings - 12 Events Scored
2. LaRue County, 51.50