.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Track and Field: LaRue County All-Comers May 6

-A A +A
By The Staff

TEAM SCORES

Girls, 6 Teams

3. LaRue County, 109

Boys, 6 Teams

3. LaRue County, 98.50

Girls’ 100-Meter Dash

3 Scroggins, Justine, 13.15

12 Phillips, Tiana, 14.40

Girls’ 200-Meter Dash

8 Zajdel, Shana, 29.65

12 Woods, Tanesha, 30.47

Girls’ 400-Meter Dash

6 Mouser, Shelby, 1:11.40

7 Woods, Tanesha, 1:12.24

9 Howell, Nancy, 1:14.53

Girls’ 800-Meter Run

2 Reed, Amarah, 2:42.53

6 Williams, Meagan, 2:56.72

Girls’ 1,600-Meter Run

2 Reed, Amarah, 6:05.65

3 Seymour, Michelle, 6:06.31

7 Adyani, Amanda, 6:32.56

Girls’ 3,200-Meter Run

3 Seymour, Michelle, 13:34.06

4 Durbin, Kristina, 14:13.81

5 Adyani, Amanda, 14:16.62

Girls’ 100-Meter Hurdles

 4 Durbin, Alisha, 19.79

 5 Akin, Bethany, 21.00

 7 Sayles, Tristyn, 21.62

Girls’ 300-Meter Hurdles

3 Sayles, Tristyn, 1:05.15

Girls’ 400-Meter Relay

5 LaRue County A, (Akin, Bethany; Phillips, Tiana; Zajdel, Shana; Scroggins, Justine), 55.44

7 LaRue County B, (Holt, Sydney; Clyde, Courtney; Jakes, Ramisha; Winston, Shaila), 59.43

Girls’ 800-Meter Relay

5 LaRue County A, (Holt, Sydney; Clyde, Courtney; Woods, Tanesha; Winston, Shaila), 2:05.83

Girls’ 1,600-Meter Relay

4 LaRue County A, (Mouser, Shelby; Akin, Bethany; Durbin, Alisha; Scroggins, Justine), 4:37.34

5 LaRue County B, (Sayles, Tristyn; Howell, Nancy; Phillips, Tiana; Clyde, Courtney), 5:10.06

4 LaRue County A, (Reed, Amarah; Durbin, Kristina; Mouser, Shelby; Williams, Meagan), 11:39.72

Girls’ High Jump

2 Jakes, Ramisha, 4-04.00

3 Williams, Meagan, 4-02.00

Girls’ Long Jump

1 Durbin, Alisha, 14-04.00

3 Zajdel, Shana, 14-02.50

7 Akin, Bethany, 13-01.50

8 Winston, Shaila, 13-00.00

11 Durbin, Kristina, 10-08.00

Girls’ Triple Jump

3 Zajdel, Shana, 30-10.00

5 Durbin, Alisha, 27-11.00

Girls’ Shot Put

7 Skaggs, Kaity, 26-06.00

10 Freeman, Althea, 24-06.00

10 England, Misty, 24-06.00

12 Leuppi, Saskia, 23-11.50

15 Myers, Sheridan, 21-01.50

16 Edwards, Lesley, 18-00.00

Girls’ Discus Throw

9 Skaggs, Kaity, 63-01

10 Myers, Sheridan, 62-01

14 Leuppi, Saskia, 55-06

17 Freeman, Althea, 51-04

18 Edwards, Lesley, 48-05

19 England, Misty, 47-08

Boys’ 100-Meter Dash

9 Brewer, Jordan, 11.90

14 Firquin, Jonathan, 12.56

Boys’ 200-Meter Dash

5 Brewer, Jordan, 24.21

11 Benjamin, Rob, 25.81

Boys’ 400-Meter Dash

4 Heibert, Blake, 58.40

 6 Zimmerman, Trent, 1:02.24

9 Gatton, Robert, 1:04.11

Boys’ 800-Meter Run

3 Durbin, Ryan, 2:09.21

14 Wood, Alex, 2:34.24

Boys’ 1,600-Meter Run

2 Durbin, Ryan, 4:53.65

12 Metcalf, Marshall, 5:41.05

Boys’ 3,200-Meter Run

2 Durbin, Ryan, 11:05.02

6 Metcalf, Marshall, 12:26.84

Boys’ 110-Meter Hurdles

2 Salsman, Cody, 19.72

Boys’ 300-Meter Hurdles

2 Thompson, Cody, 47.50

4 Salsman, Cody, 50.06

Boys’ 400-Meter Relay

4 LaRue County B; (Perez, Raymundo; Hines, Spencer; Wheeler, Daniel; Puryear, Austin), 52.56

6 LaRue County C, (Sanders, Kenneth; Davenport, Tyler; Venegas, Jackson; Wafford, Ryan), 55.81

Boys’ 800-Meter Relay

4 LaRue County A; (Kennedy, Aaron; Thompson, Cody; Hull, Shawn; Cobb, Marquis), 1:37.93

6 LaRue County B, (Benjamin, Rob; Byrd, Fabian; Gatton, Robert; Perez, Raymundo), 1:43.90

Boys’ 1,600-Meter Relay

3 LaRue County A, (Heibert, Blake; Kennedy, Aaron; Thompson, Cody; Cobb, Marquis), 3:50.59

4 LaRue County B, (Puryear, Austin; Hines, Spencer; Hornback, Matthew; Perez, Raymundo), 4:15.97

Boys’ 3,200-Meter Relay

4 LaRue County A, (Wood, Alex; Cook, Alex; Metcalf, Marshall; Heibert, Blake), 9:57.96

Boys’ High Jump

4 Gatton, Robert, 5-00.00

Boys’ Long Jump

4 Gatton, Robert, 16-06.50

5 Kennedy, Aaron, 16-06.50

6 Byrd, Fabian, 16-04.00

8 Perez, Raymundo, 15-05.25

Boys’ Triple Jump

3 Firquin, Jonathan, 35-02.50

Boys’ Shot Put

3 Davenport, Tyler, 44-10.00

6 Wafford, Ryan, 38-09.00

9 Sanders, Kenneth, 38-04.00

11 Plisco, Scyler, 37-03.00

17 Venegas, Jackson, 31-10.00

Boys’ Discus Throw

7 Sanders, Kenneth, 118-08

8 Wafford, Ryan, 115-02

10 Venegas, Jackson, 106-03

13 Davenport, Tyler, 96-09

15 Plisco, Scyler, 81-11