.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

TRACK AND FIELD: Grayson Invitational

-A A +A

TRACK & FIELD

GRAYSON COUNTY ALL-COMERS

LEITCHFIELD — Results from Friday’s meet at Grayson County:

TEAM RESULTS

Girls

 6. LaRue County (LC)                   46

Boys

7. LaRue County (LC)                   26

INDIVIDUAL RESULTS

Girls’ 100-Meter Hurdles

9. Aikin, Bethanny (LC)            23.36

Boys’ 110-Meter Hurdles

7. Senesi, Matthew (LC)           21.41

Girls’ 100-Meter Dash

 8. Price, Courtni (LC)               14.67

11. Massie, Kylah (LC)               15.34

16. Weathers, Kanasia (LC)        16.67

18. White, Darian (LC)                17.12

22. Bonanno, Chantel (LC)         18.05

Boys’ 100-Meter Dash

12. Franklin, Marquis (LC)           12.35

18. Griffin, Hunter (LC)               12.81

22. Harrison, Justice (LC)           13.38

34. Anderson, Parker (LC)          15.31

37. Bush, Jeremiah (LC)             15.56

42. Weathers, Kendrik (LC)         16.34

Girls’ 800-Meter Relay

6. LaRue County A                2:10.00

Boys’ 800-Meter Relay

 3. LaRue County A                1:40.60

 9. LaRue County B               1:52.80

Girls’ 1,600-Meter Run

 9. Durbin, Kristina (LC)          6:31.00

20. Keller, Harley (LC)             7:53.00

Boys’ 1,600-Meter Run

18. Goodin, Dylan (LC)            6:00.00

19. Cecil, Jacob (LC)               6:21.00

Girls’ 400-Meter Relay

7. LaRue County A                1:03.50

Boys’ 400-Meter Relay

  9. LaRue County B                  52.93

10. LaRue County A                   56.91

Girls’ 400-Meter Dash

11. Harry, Hannah (LC)            1:22.38

15. White, Darian (LC)             1:23.47

18. Bonanno, Chantel (LC)       1:29.52

Boys’ 400-Meter Dash

3. Young, Randy (LC)               57.40

11. Marin, Saul (LC)                1:08.36

Girls’ 300-Meter Hurdles

2. Brewer, Amanda (LC)         1:01.59

Boys’ 300-Meter Hurdles

10. Senesi, Matthew (LC)           52.96

Girls’ 800-Meter Run

8. Thomas, Nichole (LC)        2:53.00

21. Keller, Harley (LC)             3:33.00

Girls’ 200-Meter Dash

5. Young, Destinee (LC)           31.20

9. Price, Courtni (LC)               31.61

13. Winston, Shaila (LC)             32.40

17. White, Delaina (LC)              33.37

20. Massie, Kylah (LC)               34.38

24. White, Darian (LC)                36.62

25. Bonanno, Chantel (LC)         37.80

Boys’ 200-Meter Dash

25. Thomas, Hunter (LC)            29.00

36. Hodges, Jordan (LC)            33.71

Boys’ 3200-Meter Run

10. Cecil, Jacob (LC)             13:57.00

Girls’ Discus Throw

4. Meyers, Sheridan (LC)          69-10

19. Keller, Harley (LC)                43-11

20. Adams, Mary (LC)                 39-07

Boys’ Discus Throw

2. Venegas, Jackson (LC)       117-08

17. Hornung, Zachary (LC)          69-00

25. Luttrell, Jeremy (LC)             52-10

32. Powell, Jataivian (LC)            40-06

Girls’ High Jump

1. Jakes, Misha (LC)             4-04.00

XX. Mullins, Natalie (LC)                 NH

XX. Thomas, Nichole (LC)               NH

XX. Grant, Logan (LC)                    NH

Boys’ High Jump

 

XX. Jones, Tyree (LC)                    NH

XX. Franklin, Marquis (LC)              NH

Girls’ Long Jump

3. Winston, Shaila (LC)        11-08.00

9. Massie, Kylah (LC)            9-08.00

10. Weathers, Kanasia (LC)      9-03.50

13. White, Darian (LC)             9-00.00

Boys’ Long Jump

5. Young, Randy (LC)           16-06.00

Girls’ Triple Jump

3. Thomas, Nichole (LC)       25-00.00

Girls’ Shot Put

7. Keller, Harley (LC)           24-00.00

12. Meyers, Sheridan (LC)      22-01.00

20. Adams, Mary (LC)            16-02.00

Boys’ Shot Put

  9. Venegas, Jackson (LC)     36-10.00

10. Franklin, Michael (LC)       34-10.00

26. Powell, Jataivian (LC)        27-09.00

31. Hornung, Zachary (LC)      25-03.00

35. Luttrell, Jeremy (LC)         24-06.00