.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

LaRue County Fair Rabbit Show

-A A +A

Total entries – 94

American Chinchilla
Senior Buck – Weston Anderson – First place – Best of Breed
Senior Doe – Dalton Rutledge – First place

Californian
Senior Doe – Taylor Robertson – First place
Junior Buck – Kendall Druen – First place
Junior Buck – Levi VanVactorf – Second place
Junior Buck – Payton Druen – Third Place
Junior Buck – Travis VanVactorf – Fourth Place
Junior Doe – Karli VanVactorf – First place – Best of Breed
Junior Doe – Karli VanVactorf – Second place
Junior Doe – Levi VanVactorf – Third place
Junior Doe – Travis VanVactorf  - Fourth place

Dutch
Senior Doe – Dylan Nash – First place
Junior Buck – Dylan Nash – First place – Best of Breed
Junior Doe – Dylan Nash – First Place

Dwarf Hotot
Senior Buck – Silence Sams – First place – Best of Breed

French Lop
Senior Doe – Tyler Schafer – First place – Best of Breed

Himalayan
Senior Buck – Michaela Rock – First place
Senior Buck – Michaela Rock – Second place
Senior Doe – Michaela Rock – First place – Best of Breed
Senior Doe – Michaela Rock – Second place

Holland Lop
Senior Buck – Sara Duvall – First place – Best of Breed
Senior Buck – Zachary Duvall – Second place
Senior Buck – Sara Duvall – Third place  
Senior Buck – Abby Sallee – Fourth place
Senior Buck – Zachary Duvall – Fifth place
Senior Buck – Sara Duvall – Sixth place
Senior Buck – Sara Duvall – Seventh place
Senior Buck – Zachary Duvall – Eighth place
Senior Buck – Sara Duvall – Ninth place
Senior Buck – Zachary Duvall – Tenth place
Senior Buck – Emily Sallee – Eleventh place
Senior Buck – Zachary Duvall – Twelfth place
Senior Doe – Sara Duvall – First place
Senior Doe – Silence Sams – Second place
Senior Doe – Silence Sams – Third place
Senior Doe – Gary Hunley – Fourth place
Senior Doe – Zachary Duvall – Fifth place
Senior Doe – Sara Duvall – Sixth place
Senior Doe – Taylor Robertson – Seventh place
Junior Buck – Sara Duvall – First place
Junior Buck – Sara Duvall – Second place
Junior Buck – Katelyn Croms – Third place
Junior Buck – Zachary Duvall – Fourth place
Junior Buck – Delaney Carter – Fifth place
Junior Doe – Sara Duvall – First place
Junior Doe – Katelyn Croms – Second place

Lionhead
Senior Buck – Julia Bruce – First place
Senior Doe – Wyatt Hunley – First place
Senior Doe – Tyler Schaffer – Second place
Junior Doe – Mia Williams – First place – Best of Breed
Junior Doe – Sean Williams – Second place

Mini Lop
Senior Buck – Payton Druen – First place – Best of Breed
Senior Buck – Kendall Druen – Second place
Senior Buck – Julia Marvin – Third Place

Mini Rex
Senior Buck – Katelyn Croms – First place – Best of Breed
Senior Buck – Wyatt Hunley – Second place
Senior Buck – Alexis Grimes – Third place
Senior Doe – Xavier Claycomb – First place
Senior Doe – Julia Bruce – Second place
Junior Buck – Amy Hunley – First place
Junior Buck – Dylan Nash – Second place
Junior Buck – Alexis Grimes – Third place
Junior Doe – Katelyn Croms – First place
Junior Doe – Alexis Grimes – Second place
Junior Doe – Alexis Grimes – Third place
Junior Doe – Alexis Grimes – Fourth place

Mixed
Senior Buck – Madison Jefferies – First place
Senior Buck – Delaney Carter – Second place  
Senior Doe – Tyler Schafer – First place – Best of Breed
Senior Doe – Julia Bruce – Second place

Netherland Dwarf
Senior Buck – Payton Druen – First place – Best of Breed
Senior Buck – Weston Anderson – Second place
Senior Doe – Kenall Druen – First place
Senior Doe – Taylor Robertson – Second place

New Zealand
Senior Buck – Cole Nash – First place
Senior Doe – Cole Nash – First place – Best of Breed
Senior Doe – Delaney Carter – Second place
Junior Buck – Cole Nash – First place
Junior Buck – Cole Nash – Second place
Junior Doe – Cole Nash – First place
Junior Doe – Cole Nash – Second place

Polish
Senior Buck – Michaela Rock – First place
Senior Buck – Michaela Rock – Second place
Senior Buck – Gary Hunley – Third place
Senior Doe – Michaela Rock – First place – Best of Breed
Senior Doe – Michaela Rock – Second place
Junior Buck – Michaela Rock – First place
Junior Doe – Michaela Rock – First place
Junior Doe – Michalea Rock – Second place

Tan
Senior Buck – Michaela Rock – First place
Senior Doe – Michaela Rock – First place
Junior Buck – Michaela Rock – First place
Junior Doe – Michaela Rock – First place – Best of Breed

Best in Show – Polish Senior Doe - Michaela Rock, LaRue County 4-H
Reserve in Show – New Zealand Senior Doe – Cole Nash, Breckinridge County 4-H